Atrakcje w pobliżu

Atrakcje w okolicy

Park of Poland - Suntago Wodny Świat

Największy zadaszony park wodny w Polsce i w Europie, w którym poczują Państwo ciepło i klimat egzotycznych wakacji o każdej porze roku.

Suntago położony jest miejscowości Wręcza zaledwie 700 m od Wypoczynkowa24 Pokoje Gościnne.

Suntago to m.in. wodna dżungla Jumango, 32 zjeżdżalnie wodne, basen z falą oraz 10 saun tematycznych.
Na terenie Parku Wodnego Suntago znajdą Państwo również wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych, relaks i odprężenie w tropikalnym Wellness & SPA , rozbudowane zaplecze gastronomiczne i kilkaset prawdziwych palm.

Termy Mszczonów

Kameralny kompleks basenowy z budowanym najgłębszym basenem do nurkowania w Europie. Kompleks położony jest zaledwie 5 km od Wypoczynkowa24 Pokoje Gościnne.

Cały kompleks składa się z 5 basenów: dwóch całorocznych basenów termalnych, basenu rekreacyjnego, sportowego i basenu dla dzieci. W ofercie znajdują się także zjeżdżalnie wodne, sauny, grota solna, boiska do plażowej piłki siatkowej, plac zabaw dla dzieci oraz wiele innych atrakcji.

Eko Park Żyrardów


Miejsce do zabawy i wypoczynku dla całej rodziny. Znajduje się zaledwie 12 km od Wypoczynkowa24 Pokoje Gościnne.

Na terenie Eko Parku znajdują się dwa boiska wielofunkcyjne, siłownia zewnętrzna, plac do mini golfa, duże linarium, dwa place zabaw, tyrolka, asfaltowa ścieżka łyżworolkowa, specjalna górka dla najmłodszych wyposażona w zjeżdżalnie oraz 18 metrowe tunele.

Pałac w Radziejowicach

Zespół pałacowo-parkowy w Radziejowicach – pałac w stylu klasycystycznym wraz z otaczającym go pięknym parkiem, położone we wsi Radziejowice w powiecie żyrardowskim. Oddalony o 10 km od Pokoi gościnnych Wypoczynkowa24.

Idealne miejsce na 2-3 godzinny spacer w malowniczym otoczeniu pięknej przyrody, jeziorka oraz architektury pałacu i budynków pałacowych.

Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i Park w Żelazowej Woli

Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i malowniczy Park w Żelazowej Woli to idealne miejsce na 2-3 godzinny spacer kulturalny, oddalone o 40 km od Wypoczynkowa24 Pokoje Gościnne.
Przez cały rok zaprasza do zwiedzania wystawy stałej, znajdującej się w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina, oraz wystawy czasowej, znajdującej się w pawilonie recepcyjnym Preludium. Podczas wizyty poznają Państwo część historii wybitnego kompozytora Fryderyka Chopina, zanurzą się w nutach muzyki klasycznej i spędzą czas w otoczeniu pięknej przyrody.

Od początku maja do końca września, w każdą sobotę i niedzielę można wysłuchać Recitali Chopinowskich w wykonaniu najwybitniejszych polskich i zagranicznych pianistów. Od początku kwietnia do końca października, w każdy czwartek i piątek wysłuchać można także Kwadransów Muzycznych.

Zamek książąt mazowieckich w Czersku

Oddalony o 60 km od wypoczynkowa24.

Ponad pradoliną Wisły wznoszą się gotyckie wieże i mury średniowiecznego zamku.

Wybudował go w 1410 roku książę Janusz I na miejscu grodu, którego historia sięga XI wieku. Czersk niegdyś był siedzibą książąt mazowieckich i własnością królów Polski. Tu zbiegały się szlaki handlowe na Ruś, Śląsk i Pomorze, tu kwitły rzemiosła i rolnictwo, tu toczyły się krwawe walki z najeźdźcami. Wszystko to przeminęło, ale w Czersku można spotkać się z historią, dotknąć jej i posmakować. Do dyspozycji zwiedzających jest dziedziniec Zamku oraz dwie wieże.

Od maja do września przeszłość na zamku ożywa. Wiosną organizowany jest turniej rycerski, latem - piknik archeologiczny, Noc spadających gwiazd i spotkanie ze Szwedami, jesienią na Europejskie Dni Dziedzictwa i Noc grozy na zamku.

Rezerwat przyrody Niebieskie ŹródłaKrajobrazowy rezerwat przyrody, oddalony 75 km od Pokoi Gościnnych Wypoczynkowa24 (50 min drogi).

Rezerwat znajduje się w otulinie Sulejowskiego Parku Krajobrazowego wchodzącego w skład zespołu Nadpilicznych Parków Krajobrazowych, cechuje się malowniczym krajobrazem, wytworzonym przez roślinność oraz wywierzyska krasowe jedne z najciekawszych zjawisk krasowych w Europie. Główny kompleks wodonośny stanowią spękane wapienie jurajskie, z których wytryska woda przybierająca niebiesko-błękitno-zieloną barwę. Barwa wody w basenach źródliskowych jest efektem działań rozproszonego światła słonecznego. Zmiana odcieni barwy wody uzależniona jest od stanu pogody, stopnia nasłonecznienia bądź zachmurzenia. Dodatkowo uroku wywierzysku nadają pulsujące gejzery z piasku podrzucanego przez źródlaną wodę. Przez teren rezerwatu biegną ścieżki dydaktyczne z tablicami informacyjnymi. W pobliżu znajduje się Skansen Rzeki Pilicy oraz Groty Nagórzyckie.

Na mapach (Niebieskie Źródła): 51°30′43″N 20°01′40″E

Groty Nagórzyckie


Zachęcamy do odbycia fascynującej wędrówki po unikatowej w skali kraju atrakcji turystycznej – niezwykłego połączenia wytworu natury z dziełem rąk ludzkich – Grotach Nagórzyckich, gdzie zanurza się Państwo w labirynt podziemnych sal, korytarzy i wnęk w dawnej kopalni piasku kwarcowego.

Wizytę w Grotach warto połączyć ze spacerem w malowniczym rezerwacie przyrody Niebieskie Źródła.

Na mapach (Goty Nagórzyckie): 51°30′01″N 19°59′41″E

Przewiń do góry